Darmowa dostawa od zakupów za minimum 200 zł !!!

Jak pielęgnować biżuterię sztuczną?

Biżuteria sztuczna cieszy się dużą popularnością, ponieważ jej atrakcyjna cena w porównaniu z pięknym wyglądem sprawia, że Panie uwielbiają ją mieć w swoich zbiorach. Utrzymanie jej w doskonałym stanie wymaga jednak odpowiednich czynności. Wiele moich Klientek pyta mnie, co robić, by odpowiednio pielęgnować bransoletki, wisiorki czy kolczyki wykonane ze sztucznej biżuterii. W związku z tym postanowiłam stworzyć wpis, w którym opiszę każdą niezbędną czynność, która wpływa na utrzymanie swoich błyskotek w dobrej formie. 

Co należy robić, a czego unikać, aby przez długi czas cieszyć się swoją biżuterią sztuczną?

Bransoletki, naszyjniki, kolczyki, pierścionki lub inne przedmioty wykonane ze sztucznej biżuterii wymagają odpowiedniej pielęgnacji i właściwego traktowania. 

1. Przede wszystkim warto pamiętać, aby nie przechowywać jej z biżuterią srebrną. Takie połączenie sprawia, że różne rodzaje metali znajdujących się obok siebie pod wpływem powietrza wchodzą w reakcje chemiczne, czego rezultatem jest ciemnienie zarówno biżuterii sztucznej, jak i tej srebrnej. 

2. Jeśli chcesz zabezpieczyć swoją biżuterię przed wzajemnym zarysowaniem lub innym uszkodzeniem. Zaleca się, aby każdy przedmiot wykonany z biżuterii sztucznej owijać w miękką tkaninę, a następnie umieszczać ją w plastikowym woreczku. To działanie jest nieco czasochłonne, szczególnie jeśli Twoje zbiory są naprawdę pokaźne. W związku z tym możesz zamienić go na zainwestowanie w szkatułkę z osobnymi przegródkami. Poukładasz w niej swoją biżuterię każdą oddzielnie.

3. Odpowiednie dbanie o biżuterię to także zdejmowanie jej przed kąpielą, myciem rąk lub ogólnie przed kontaktem z wodą. To bardzo ważne, aby o tym pamiętać, ponieważ tłuszcz, chemikalia lub chlor wpływają niekorzystnie i pozbawiają biżuterii blasku oraz świeżości.

4. Ważne jest również zachowanie odpowiedniej kolejności podczas porannych czynności. Przed założeniem biżuterii należy nałożyć makijaż, skorzystać z lakieru do włosów oraz perfum, a dopiero na końcu założyć sztuczną biżuterię. 

Co jeszcze warto wiedzieć o odpowiedniej pielęgnacji biżuterii sztucznej?

Kolczyki wykonane z biżuterii sztucznej mogą wywoływać reakcje alergiczne u osób, które są uczulone na nikiel. W związku z tym, aby uniknąć powikłań np. w postaci stanu zapalnego płatków ucha, należy pomalować lakierem bezbarwnym do paznokci sztyfty, które umieszcza się w uchu. Drugi sposób, który często stosuje się przy noszeniu sztucznej biżuterii, a sprawdza się podczas zaplątania łańcuszka, to zwilżenie go olejem jadalnym. Przy użyciu igły problem rozwiązania węzełka znika błyskawicznie.

Jak prawidłowo myć sztuczną biżuterię?

Mycie biżuterii najlepiej wykonywać z użyciem ciepłej wody i mydła. Jeśli to konieczne możesz użyć miękkiej szczoteczki do zębów i w danym miejscu ją wykorzystać. Ważne, aby nie moczyć biżuterii zbyt intensywnie w wodzie, a po umyciu koniecznie trzeba ją osuszyć miękką ściereczką. Zapamiętaj, aby do mycia sztucznej biżuterii nie stosować środków, które przeznaczone są do czyszczenia srebra i złota bądź też bardziej agresywnych preparatów. Niezastosowanie się do tej wskazówki może skutkować bezzwrotnym zniszczeniem delikatnej struktury biżuterii sztucznej. Jeżeli nurtują Cie inne pytania w temacie sztuczna biżuteria, śmiało skontaktuj się z nami.

Szybka dostawa

Wysyłamy zamówiony towar tego samego dnia, maksymalnie do 24 godzin.

Płatności online

Oferujemy między innymi szybkie płatności online za pośrednictwem przelewy24

14 dni na zwrot

Każdy zamówiony towar masz możliwość zwrócenia w przeciągu 14 dni.

Infolinia

Jesteśmy dostępni każdego dnia od poniedziałku do piątku od 8:00 - 16:00