Darmowa dostawa od zakupów za minimum 200 zł !!!

Co zrobić, żeby biżuteria nie czerniała?

Kolczyki, bransoletki, naszyjniki czy pierścionki są bardzo popularne wśród kobiet, które chętnie zakładają ją zarówno na co dzień, do pracy, na spacer, jak i na ważniejsze wydarzenia, np. spotkanie biznesowe, ślub i wesele, urodziny lub święta. Dodatki te przepięknie komponują się z wieloma stylizacjami i jednocześnie dodają niepowtarzalnego charakteru i wdzięku każdej z Pań. Warto jednak znać kilka wskazówek, które pozwolą utrzymać biżuterię sztuczną w jak najlepszej jakości przez długi czas. Biżuteria sztuczna to świetny dodatek na każdą okazję.

Jak zapobiec czarnieniu biżuterii? Kilka praktycznych wskazówek 

Przede wszystkim należy pamiętać, aby unikać kontaktu biżuterii z wodą, wszelkimi płynami, detergentami czy chlorem. Dlatego, jeśli wybierasz się na basen lub planujesz kąpiel, koniecznie zdejmij swoją biżuterię i schowaj ją w odpowiednie miejsce. Warto zadbać również o to, aby biżuteria nie miała kontaktu z deszczem, ponieważ wilgoć bardzo niekorzystnie wpływa na jej kondycję. Pamiętaj również o tym, aby wszelkich perfum czy lakierów do włosów nie stosować bezpośrednio na sztuczną biżuterię. Ważnym czynnikiem, który zabezpieczy biżuterię przed czernieniem, jest również odpowiednie jej przechowywanie. Najlepszym rozwiązaniem jest umiejscowienie jej w szkatułce lub pudełeczku. Które będzie podzielone na oddzielne miejsca, aby biżuteria nie ocierała się o siebie. Wtedy nie doprowadzamy do powstawania niekorzystnych reakcji chemicznych, które wywołują czernienie. 

Dlaczego biżuteria sztuczna traci blask? 

Brak odpowiedniej pielęgnacji biżuterii sztucznej wpływa na jej czarnienie oraz utratę blasku i pięknego wyglądu. W związku z tym warto stosować się do wspomnianych wcześniej sposobów i mieć gwarancję nieskazitelnego wyglądu przez wiele lat. Biżuteria sztuczna wytwarzana jest z nietrwałych materiałów, w głównej mierze z metali nieszlachetnych, które wchodząc w reakcję chemiczną z wilgotnym powietrzem, wodą, a także ludzką skórą, mogą powodować jej czarnienie. Jeśli masz więcej pytań, dotyczących moich produktów, zapraszam Cię do kontaktu. Chętnie udzielę odpowiedzi na każde nurtujące Cię pytanie. Do usłyszenia! 

Szybka dostawa

Wysyłamy zamówiony towar tego samego dnia, maksymalnie do 24 godzin.

Płatności online

Oferujemy między innymi szybkie płatności online za pośrednictwem przelewy24

14 dni na zwrot

Każdy zamówiony towar masz możliwość zwrócenia w przeciągu 14 dni.

Infolinia

Jesteśmy dostępni każdego dnia od poniedziałku do piątku od 8:00 - 16:00