Darmowa dostawa od zakupów za minimum 200 zł !!!

Biżuteria a zdrowy sen, czy to da się połączyć?

Wiele kobiet nie zwraca uwagi na czynniki, które wpływają na zdrowy sen. Zmęczone po całym dniu często kładą się do łóżka w makijażu lub w założonej biżuterii. Takie zachowanie wiąże się z zaburzeniami zdrowego snu. Oczywiście, jeśli zdarza się to bardzo sporadycznie, to nie należy się tym przejmować. Jednak w sytuacji, gdy takie działania są naszą codziennością, warto wprowadzić inne nawyki, które pozwolą nam zadbać o nasze zdrowie. Biżuteria damska a zdrowy sen, czy możesz to pogodzić?

Biżuteria damska – Dlaczego warto zdejmować ją na noc?

Jest kilka głównych powodów, które zachęcają do zdejmowania biżuterii przed położeniem się do łóżka. Przede wszystkim zasypiając z biżuterią, niszczymy ją lub osłabiamy jej kondycję. W trakcie snu nie kontrolujemy swoich ruchów. Biżuteria może się odkształcać, deformować, łamać, pękać, a często nawet możemy doprowadzić do jej zerwania czy przerwania, przez co uszkodzimy ją na stałe. Wiedząc, że spanie w biżuterii wpływa niekorzystnie właśnie na nią, trzeba podkreślić tym samym, że na jej właścicielkę również.

Pierścionki założone na palcach powodują, że krew nie krąży tak, jak powinna. Podobnie jest w sytuacji naszyjników. Zaciśnięty lub splątany na szyi może przyczyniać się do powstawania zaburzeń układu oddechowego, co jest bardzo niebezpieczne. W kwestii estetycznej warto zastanowić się również nad spaniem w kolczykach. Podczas snu może zdarzyć się, że kolczyki stworzą ranę na uchu, a także przyczynią się do deformacji płatka ucha, rozciągając go. Biżuteria w nocy może wpływać także niekorzystnie na sam fakt wysypiania się. Często założony zegarek, mnóstwo bransoletek na ręce lub wiele innych błyskotek sprawiają, że podczas braku świadomości we śnie, możemy spać w nienaturalnej pozycji, co ostatecznie doprowadzi do bólu karku, pleców czy głowy. Pozostawiając już aspekty zdrowotne, warto poruszyć jeszcze temat związany z pościelą, którą możemy niechcący poniszczyć. Nierówności na biżuterii, a także nienaturalne przekrzywienia powodują drobne zahaczenia o poduszkę lub kołdrę, wpływając niekorzystnie na estetykę pościeli. 

Sen to zdrowie i regeneracja dla organizmu 

Podczas snu każdy organizm odpoczywa i regeneruje się na kolejny dzień. Bardzo ważne jest zatem, aby zadbać o odpowiednie warunki do odpoczynku. Demakijaż, relaksująca kąpiel, odżywczy balsam do ciała, wygodna piżama oraz brak biżuterii spowodują, że Twój organizm odetchnie z ulgą od dziennego zgiełku, presji oraz dodatkowych zobowiązań. Wypróbuj, a z pewnością nie pożałujesz! Biżuteria damska w Vileness, zakup już dziś.

Szybka dostawa

Wysyłamy zamówiony towar tego samego dnia, maksymalnie do 24 godzin.

Płatności online

Oferujemy między innymi szybkie płatności online za pośrednictwem przelewy24

14 dni na zwrot

Każdy zamówiony towar masz możliwość zwrócenia w przeciągu 14 dni.

Infolinia

Jesteśmy dostępni każdego dnia od poniedziałku do piątku od 8:00 - 16:00